Termín: 18.-19.5. 2018
Napsal: Milan
Účast: Milan a batůžek Martina, Jindra a batůžek Lada, Fanda a batůžek Ivana, Radek, Tonda a Jirka
Místo: sklípek v obci Bavory, Jižní Morava (Degustační salón Orlí hnízdo)
 
Když jsem přemýšlel kam vzít kamarády, dostal jsem chuť na víno. Protože mám kamaráda Kamila, který vlastní sklípek na Moravě v obci Bavory a zároveň poskytuje i ubytování, tak bylo rozhodnuto.
V pátek po práci, cca 17:00 jsme se všichni setkali na benzínové pumpě D1 u Průhonic. Když se pokecalo, zakouřilo, tak byl čas nasednout na motorky a vyjeli jsme směr Brno. Kolona nekolona, nám se na motorkách jelo dobře. Vedení jsem předal zkušenějším, rychlejším a pěkně jsem se zařadil na konec naší kolony, kde se mi to docela líbí. Moje Suzuki Bandit 1200 ale bohužel nebyla ve správné formě, a tak jsem na nádrž ujel pouze 70 km, a musel jsem hned tankovat. Dnes už vím, že stačilo vyměnit jiný vzduchový filtr a jelo by to jak prase. Na druhou stranu se to narámně hodilo kouřícím členům vyjížďky, kteří byli rádi za každou zastávku (že jo Fando- Martino).
Po neustálém projíždění kolon a ucpaných míst jsme konečně dorazili do vesnice Bavory kousek od Mikulova. Čekala nás tam už večeře ve 20:00 hod. Obrovsky steak se zeleninou. Jediná Martina ho nechtěla, že je žvýkací, a tak jsem měl steaky dva  .
Poté přišla nejlepší část dne, a to řízená degustace s výkladem. Čekalo na nás 50 vzorků vína ......... Fanda to nevydržel, protože to bylo časově náročné a musel chodit na cigáro. Když prohlásil, že mu máme nalévat vzorky vína do jedné sklenice, tak Kamil, který vedl degustaci prohlásil, „ty prase tohle snad není možné.......“
Radek a Fanda prohlásili, že se potřebují krapet opít, aby byla sranda, a že takto se toho nedočkají. Ano vzorky byly jen vzorky, takže víno jen na dně skleničky.
Po degustaci šli někteří už spát, bylo už po 24:00 hod., jiní zase s panem majitelem koštovali Grappu. Ivana prohlásila, že musí jít spát dřív, než Fanda, že by se pak nevyspala, jak chrápe. Takže když jsme přišli spát my, už tam zařezávala, jak motorové pila. Fanda prohlásil, že v tomhle se spát nedá a ustlal si venku na terase  
Ráno, když jsme se probrali, pokecali jsme, vypili kafe a od paní domácí dostali snídani, poté jsme se připravili na odjezd. Domů jsme jeli jednotlivě, protože každý měl jiné plány na odpoledne.
Děkuji všem zúčastněným za super páteční jízdu a super večer, bohužel nemám žádnou fotku
P.S.:Fotky se nám nakonec podařilo poskládat dohromady tak jsou na rajčeti viz odkaz na začátku.