Termín: 16-19.11.2017
Napsal: Jindra
Účastníci: Radek,Jindra,Franta
Fotogalerie: http://odolensriders.rajce.idnes.cz/2017_11_Vandr/

Vandr jsme naplánovali na svátek 17. listopadu takže na tři noci. Přes různé sliby jsme nakonec ve čtvrtek večer z Bodláku vyrazili ve třech. Já s Radkem a Fandou, který nás šel jen vyprovodit do Postřižína, kde jsme pokecali u ohně a lahve. Poté, co Fanda dopil svůj rum, tak nás opustil a šel domů. V pátek ráno jsme tedy s Radkem, po nezbytné kávičce, došli okolo Vltavy do Kralup na nádraží, kde jsme u pivka naplánovali, že budeme pokračovat do Mšena a Kokořínska.  Vlakové spojení mělo mnoho přestupů a čekání na návazující spoj jsme využili k průzkumu různých hospůdek a tak se stalo, že do Mšena jsme dorazili již v náladě a zde jsme ještě pokračovali v restauraci u Pokliček, kde jsme se posilnili úžasnými vdolečky a hamburgry. Odtud jsme šli do Romanova, kde jsme si v místní hospůdce dali kávičku s vaječnákem, pokecali s majitelem a konečně jsme zamířili do lesa. Po krátké cestě jsme u jeskyňky Obraznice na ohni upekli poslední buřty a v jeskyni pak krásně v suchu strávili noc. Sobotní ráno jsme začali standartně ranní kávičkou na ohni a po zbalení věcí jsme se  začali toulat po kokořínském dole. Na oběd jsme došli do hospůdky Ráj. Po posilnění jsme pokračovali přes Jestřebické pokličky až do Jestřebice, kam jsme došli v podvečer a tak jsme si řekli, že si dáme dvě a budeme pokračovat až do rozbořenky, kde jsme měli v úmyslu přespat. Vše se dařilo dle plánu, až na fakt, že jsme se v hospůdce sdružili s dalšími vandráky, tak jsme na rozbořenku pokračovali až po utracení veškeré hotovosti někdy okolo půlnoci. Nedělní ráno jsme pobalili věci a vydali se přes Želízy do Liběchova, kam nás
na základě telefonátu okolo oběda přijel zachránit Honza (Dongi), protože jsme neměli na vlak ani autobus. Honza nás dovezl zpět do Bodláku, kde jsme symbolicky celý vandr zakončili.

Byli to krásně prožité tři dni, kdy jsme každý den ušli cca 20km, přespali pokaždé na jiném místě a poznali mnoho nových míst a lidí. Za mě super a už se těším na další vandr ať klasický nebo motovandr.