Termín: 31.5.2015

Napsal: Raduna

Účast: Dongi s Ivanou, Radek s Ivetou, Jirka s Monikou, Tonda, (chvilku i Karel s Hankou)

Trasa: Mělník, Roudnice, Litoměřice, pak jsme putovali Českým středohořím a opět Litoměřice, pak chvíli kolem Labe přes Okna, Polepy a Vrutice na starou známou silnici 269 do Dubí a odtud klasika na Mělník a domů na Vodolku (cca 220 km).

Fotogalerie: https://odolensriders.rajce.idnes.cz/2016_05_Vyjizdka/

 

Vyjížďka se měla jet původně v sobotu, ale kvůli počasí se přesunula na neděli, což bylo prima, protože mohl jet i Tonda (v sobotu byl na svatbě). Většina z nás v sobotu oslavovala dětský den na hřišti a potom jsme ještě s Dongim a Jirkou jeli do Prahy na oslavu narozenin mého bratrance. Vyjížďka tedy začala v poklidném tempu, protože jsme tak nějak nikdo nebyl moc ve formě.

Vše probíhalo normálně až do první zastávky na limonádu v nějaké vesničce za Litoměřicemi. Po nezbytném doplnění tekutin jsme kroužili Českým středohořím, kde se Dongi snažil najít pár pěkných tras, které někdy v minulosti študoval z map pro motorkáře. Pár hezkých úseků jsme si opravdu projeli a tak nikomu nevadilo, že se mu to dařilo jen částečně. Trochu to asi bylo i tím, že Karel nepochopil, že je to Dongiho vyjžďka a pokoušel se mu pořád radit kudy má jet. Nakonec to psychicky nevydržel a odpojil se od nás.

My jsme si na jedné malé benzínce nedaleko Úštěku dali v klidu kávičku a protože už většina z nás měla hlad, začali jsme pomalu hledat hospodu na oběd. Nakonec jsme obědvali v Litoměřicích na náměstí v zahradní restauraci. Všem se nám tam moc líbilo, pili jsme kofolu, pralo na nás sluníčko a ten výhled na Litoměřické náměstí ještě umocňoval poklidnou nedělní atmosféru. Hodně jsme se tam také nasmáli. Oběd byl moc dobrý a také nám pomohl definitivně vystřízlivět, takže pak mohlo konečně přijít to pravé motorkaření.

Dali jsme si v celkem svižném tempu krásnou silnici 269, která nás dovedla do Dubí, pak klasika na Mělník, dále rychlostní úsek k dálnici do Nové Vsi a domů na Vodolku. Jen nás trochu překvapil známý úsek Dubá - Mělník, kde se opravuje silnice asi na šesti úsecích a všude jsou semafóry. Asi na pěti z nich jsme chytli červenou. 

Tečka za celou vyjížďkou se tentokrát neodehrála v hospodě, jak bývá zvykem, ale v cukrárně na dolní Vodolce, kde jsme se potkali s Tondovou Lenkou a Miluškou od Koloucha, které byly na procházce s dětičkakma.

Opět to byl moc hezký den s prima lidmi, podpořený pěkným počasím a dobrou náladou všech zúčastněných.