Napsal: Raduna

Termín: 22.5.2015

Účast: Jindra(s rodinou), Tonda(s rodinou), Radek, Dongi, ještě pár lidí od Jindry z práce včetně Pepika

Fotogalerie: https://odolensriders.rajce.idnes.cz/2015_05_Sedmihorky/

Tonda vyrazil autem s rodinou, Jindra na motorce s Ladou a Oliverem už někdy po obědě a já s Dongim jsme jeli sólo po 16:00 hodině z Vodolky na motorkách. Vzali jsme to na Mělník pak na Mladou Boleslav a do Turnova jsme dojeli po dánici. Jízda byla spíš svižnější a oba jsme si to užili. 

V kempu jsme se sešli někdy kolem 18:00. Kluci s dětma postavili stany a my s Dongim jsme jen přehodili plachtu přes motorky a trochu jí vypnuli, kdyby náhodou chtělo pršet. Když byl nocleh připraven, odkráčeli jsme do kiosku. Kozel byl zase výborný. Při popíjení bylo opět spousty legrace a o smích nebyla nouze snad i proto, že jsme to párkrát proložili platíčkem zelenejch. Někdy v noci Jindra odhalil, že je nedaleko veliký oheň s kytarou, tak jsme se šli přifařit. Kiosky už byly sice zavřené, ale poučeni z loňska jsme si udělali celkem slušnou zásobičku Kozlů do kelímku, takže o pívo tentokrát nouze nebyla. Posezení u ohně a kytary bylo velmi příjemné než nás začala obtěžovat ochranka kempu. Trochu jsme se pohádali, ale nakonec dali pokoj. Ve 3:00 jsme se s Dongim jako poslední odpotáceli pod plachtu.

Díky večernímu polknutí Ibalginu bylo i ráno velmi příjemné. Zbalili jsme plachtu a stany a vyrazili na exkurzi do pivovaru Rohozec, kde už na nás čekala Gábinka (Jindry dcera), která v tom pivovaru pracuje. A protože tam pracuje, tak o tom i něco ví a o své vědomosti z výroby lahodného moku se s námi podělila při prohlídce pivovaru. Moc jsem od toho nečekal, ale musím říci, že to bylo velmi příjemné a hlavně hodně zajímavé. I malá degustace přišla vhod po tom náročném večírku. Celou prohlídku jsme zakončili společným obědem v tamní restauraci, kde mimochodem opravdu výborně vaří. Pokud se někdy vyskytnete hladoví poblíž Turnova, tak hospodu u pivovaru vřele doporučuji.

Po obědě jsme se s Dongim oddělili a jeli domů. Toník měl nějaký program po okolí a Jindra hrnul svůj motocykl s lodičkou na chalupu do Rovenska pod Troskami. Doneslo se ke mě, že sjel do škarpy, skočil z nějakého srázu, pokácel pár stromů a provedl hloubkovou orbu. Naštěstí to prý odnesla jen helma a zrcátko. Ale to už je jiný příběh o kterém ještě od Jindry určitě uslyšíte.