Termín: 27.6.2015

Napsal: Raduna

Účast: Petr, Bára, Radek, Iveta, Dongi, Ivana, Kolouch, Musso,.......Tonda (svědek na svatbě), Lenka, Jirka (ženich), Monika (nevěsta)

Trasa: Praha 4, Kamenný Přívoz, Konopiště, Modletice, Říčany, Vodolka (cca 160 km)

Petrova vyjížďka byla velmi specifická, protože jsme se rozhodli ji spojit s návštěvou svatebního obřadu v Praze 4, kde si v 11:30 bral náš člen Jirka za ženu Moniku. Díky panu oddávajícímu, který svatební obřad neobvykle natahoval jsme se tam nakonec zdrželi déle než jsme předpokládali. Na rozloučenou jsme Jirkovi s Monikou a jejich cca 15 svatebčanům trochu protůrovali motorky a vyrazili jsme na cestu.Vzhledem k časovému deficitu nabraném na svatebním obřadu musel Péťa operativně krátit původně plánovanou trasu vyjížďky, což ale vůbec nemělo vliv na její kvalitu. První zastávka byla na oběd v Žampachu u Prahy v Harley Davidson hotelu Troníček (http://www.hoteltronicek.cz). Je to velmi příjemné a strategicky zajímavé místo. Leží totiž na břehu řeky Sázavy, kde se potkávají vodáci, motorkáři a cyklisti, takže nouzi o zákazníky tu rozhodně nemají. Uvelebili jsme se na zahrádce, kde byl samostatný kiosek s pívem a rychlým občerstvením. Zahrádka sršla vodáckou uvolněnou atmosférou a skvěle doplňovala hotelovou restauraci. Je to takový to místo, kde by se dalo sedět u píva klidně dva tři dny a pořád by vás to tam bavilo. Obsluha byla vynikající a stejně tak i jídlo. Po obědě jsme ještě trochu poklábosili a pomalu vyrazili dál.Další úsek vyjížďky vedl přes Týnec nad Sázavou na zámek Konopiště, kde už na nás čekal Musso, což bylo velmi příjemné překvapení. Prohlídku zámku jsme vypustili z programu a raději jsme si pěkně dokonale prohlédli kiosek u zámeckého parkoviště. Cestou jsme trochu sklepali oběd od Troníčka a tak jsme už měli místo na další dobrůtky. Proběhli zde tedy teplé karlovarské oplatky a nezbytná kávička. Dost času jsme tu zase proklábosili, ale bylo to velmi příjemné a pohodové. Vyprávěli jsme například Mussovi o Jirkově svatbě a on nám zase o zcela novém motobaťůžku, který nedávno objevil. No a když už nás od samého sezení začala bolet prdel, tak jsme se rozhodli pokračovat v motorkaření. Z Konopiště jsme se tedy stočili na sever a jeli pomalu směr Vodolka. Jeli jsme tak nějak souběžně se starou Benešovskou a silnice se tam hezky klikatila. Musso se od nás po pár kilometrech odpojil a my už jsme frčeli na Říčany a pak do Prahy. Poslední krátkou zastávku jsem si musel vynutit u Mc Donald's na Průmyslový. Tentokrát to nebylo kvůli hamburgru, ale kvůli plnému močáku, který mi dával jasně najevo, že už dál nehodlá snášet ty otřesy na pražských silnicích.

No a potom už jsme to během chvilky dotáhli na Vodolku, kde jsme sedli do Klubu ke tradičnímu zhodnocení vyjížďky. Na pomoc se zhodnocováním nám přišel Franta a Kuba s Helčou a večer se k nám připojil i Tonda, který se vrátil ze svatební oslavy. Nakonec jsme zhodnocovali s Frantou cca do 2:30.